czwartek, 21 sierpnia 2014

Zapowiedź: "Bóg, honor, trucizna" - Robert Foryś


PREMIERA: 10 września 2014 r.

Prawdziwa władza kryje się w cieniu

10 września nakładem Wydawnictwa Otwartego ukaże się pierwsza część trylogii Gambit hetmańskiBóg, honor, trucizna Roberta Forysia.

Rok 1671, Francja. Marysieńka Sobieska spotyka się z kardynałem de Bonzim, ministrem spraw zagranicznych Ludwika XIV i jednocześnie jej „oficerem prowadzącym”. Żona hetmana wielkiego koronnego jest francuskim szpiegiem i prowadzi w Polsce operację mającą na celu detronizację Michała Korybuta Wiśniowieckiego…

Gambit hetmański opowiada o rozgrywce między kobietami. Mężczyźni są tylko figurami rozstawianymi na szachownicy. Cztery diabelnie inteligentne, bezwzględne i zdeterminowane w dążeniu do celu kobiety ponad trzysta lat temu rozegrały między sobą partię – stawką była korona największego mocarstwa ówczesnej Europy, Rzeczypospolitej.


Książkę poleca Leszek Bugajski („Newsweek”):
Historia jest nie tylko nauczycielką życia, to także skarbnica atrakcyjnych fabuł. Od zawsze zazdrościliśmy Francuzom i Anglikom umiejętności ich opowiadania. Ale już nie musimy! Bóg, honor, trucizna to porywająca powieści o intrygach na najwyższych szczeblach władzy Rzeczypospolitej, o ambicjach polskiego prymasa, który robi co może, by zostać papieżem, o silnych kobietach i ich władzy nad mężczyznami, o wielkiej miłości hetmana koronnego Sobieskiego i Marysieńki, o seksie, zdradach, walkach i zamachach… Okazuje się, że Bóg jest politycznym narzędziem, honor można kupić i tylko trucizna jest poważnie traktowana.

O Autorze:
ROBERT FORYŚ – warszawianin, archeolog z wykształcenia, historyk z zamiłowania, pisarz
i publicysta. Autor powieści, opowiadań (Za garść czerwońców, Początek nieszczęść królestwa, W objęciach Casanovy) i scenariuszy filmowych.
Zwolennik samodzielnego myślenia. Lubi książki, kobiety i podróże.

 Od siebie mogę dodać tyle: CHCĘ PRZECZYTAĆ! Co prawda o W objęciach Casanovy [recenzja] tegoż autora dobrego zdania nie mam, ale Wydawnictwo Otwarte wydaje świetne powieści, więc daję panu Forysiowi kolejną szansę. Zwłaszcza że mowa o potężnym mocarstwie, którym kiedyś była Rzeczpospolita, a ja uwielbiam historię naszego kraju!

1 komentarz:

  1. Zapowiada się świetnie ;) Czuję że jest w moim klimacie.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Drodzy Czytelnicy! Zostawcie po sobie ślad w postaci komentarza - każdy jest dla mnie motywacją do dalszej pracy. Dziękuję :)

Podzielcie się również linkami do własnych blogów, chętnie tam zajrzę :)